flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В суді пояснили питання представництва в адмінпроцесі

13 січня 2016, 12:41

Учасниками адміністративного процесу виступають як державні органи, їхні посадові особи, так і громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Кожен з них має право діяти в адміністративному процесі разом із представником або через нього з метою професійного представлення своїх інтересів.


Відповідне роз'яснення розміщено на сайті Вінницького апеляційного адміністративного суду України.

Як пояснили "ЗіБ" у ВААС, представник діє від імені та в інтересах особи, яку він представляє. Представник може діяти самостійно, повністю замінити таку особу або бути поряд із нею. Тобто участь у справі представника не позбавляє особу, яку він представляє, права брати участь у судовому процесі особисто.

Послугами фахового представника в
адміністративному процесі можуть користуватися сторони: позивач, відповідач, а також третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, або не заявляє таких. Одночасно учасники процесу можуть мати більше одного представника. Однак направлення для участі у справі багатьох представників може бути розцінено, як намагання затягнути провадження у справі, а тому суд може надавати можливість виступати в суді одному з них або у визначеній послідовності.

Представники можуть бути залучені в адміністративний процес на основі закону або на основі договору. Свідченням повноважень представника за законом є документи, які підтверджують займану посаду чи факт родинних, опікунських та інших відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Документом, який підтверджує повноваження за договором, є довіреність. Представляти інтереси сторін і третіх осіб можуть і адвокати, які повинні надати суду також ордер, доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договір про надання правової допомоги. Також часто в адміністративному суді інтереси
підприємства, організації, державної установи представляє юрисконсульт на основі трудового договору. У такому випадку він повинен надати суду доручення. Наявність доручення у юрисконсульта є підставою, щоб визначити обсяг його повноважень в судовому процесі.

 

zib.com.ua/ua/120901-_v_sudi_poyasnili_pitannya_predstavnictva_v_adminprocesi.html