Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Податки, які оплачує покупець
Покупець оплачує тільки 1% від вартості квартири або будинку в Пенсійний фонд. Збір платять як резиденти, так і нерезиденти України.
В українському законодавстві передбачено виключення - не підлягає оподаткуванню дарування та отримання нерухомості за договором довічного утримання.
Податки, які сплачує продавець
Згідно ст. 172, п.1 Податкового кодексу України, продавець оплачує 1% Державної мита, якщо нерухомість перебувала у власності більше 3 років. Якщо квартира перебувала у власності менше 3-х років або відбувався продаж нерухомості частіше одного разу за звітний податковий рік, власник при продажу повинен сплатити 1% державного мита, 5% податку і 1,5% - військовий збір. Податком не обкладаються об'єкти нерухомості, які були отримані в спадщину за законом чи заповітом по.
Якщо продавець нерезидент продає нерухомість, яка була у власності менше 3-х років, або відбувається продаж нерухомості частіше одного разу за звітний податковий рік, то необхідно сплатити 1% державного мита, 15% податку на доходи фізичних осіб (якщо сума доходу перевищує 10- і кратний розмір мінімальної заробітної плати, застосовується ставка 20% податку) та 1,5% військовий збір.
Від яких податків звільняються пільговики
Згідно статті Новини 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», від сплати держмита звільняються такі категорії громадян:
інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів, які загинули або пропали без вісті і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
інваліди 1 і 2 групи; громадяни, віднесені до І та ІІ категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
громадяни, які мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС третин категорії, які за станом на 1 січня одна тисяча дев'ятсот дев'яносто три роки жили або працювали в зоні обов'язкового відселення не менш двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менш трьох років;
громадяни, які мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС четвертої категорії, постійно проживають або працюють в зоні підвищеного радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня року +1993 вони прожили або відпрацювали у зоні Цією не менш 4 років.
Скористатися пільгою можна при оформленні операції у державного нотаріуса. Якщо один з учасників угоди звільняється від сплати держмита, то її платить другий учасник. У разі оформлення угоди двома пільговиками, від сплати мита звільняються обидві сторони.