Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Державна фіскальна служба лише приймає від суб'єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених статтею 24 Кодексу законів про працю України (державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю).
На це у своєму роз'ясненні щодо застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (набрала чинності з 27 червня 2015 року) , звертає увагу ДФСУ, повідомляє видання "Закон і Бізнес".
Так, з метою доведення інформації до платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повідомлено,
що до компетенції ДФСУ належить, зокрема, надання консультацій виключно з питань адміністрування єдиного внеску, зокрема, нарахування та сплати єдиного внеску.
Відповідно до норм Постанови № 413, ДФСУ не регулює питання трудових відносин, встановлених статтею 24 Кодексу законів про працю України.
Зокрема, статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про
працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
zib.com.ua/ua/119395-derzhavna_fiskalna_sluzhba_rozyasnyue_poryadok_povidomlennya.html