Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Розірвання шлюбу подружжям без спільних дітей.
ДРАЦС складає запис про розірвання шлюбу подружжя по закінченню терміну в 1 місяць від дня подання заяви. Подружжя, яке не має дітей, мається на увазі – до 18 років, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Крім того, шлюб можна розірвати і за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. У випадку, якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, або прирівняну до неї від його імені може подати другий із подружжя.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає відповідний актовий запис після спливу 1 місяця від дня подання заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, якщо вона не була відкликана. Якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до відділу ДРАЦС для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день.
Строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.
Якщо подружжя не з’явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
У разі розірвання шлюбу органом ДРАЦС шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.
Державна реєстрація розірвання шлюбу провадиться за місцем проживання подружжя або одного з них.