flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Посадова інструкція секретаря судового засідання місцевого загального суду

                                                                                                                                                                         ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                                                          Керівник  апарату

                                                                                          Ставищенського районного суду

                                                                                          Київської області

                                                                                          __________ О.М. Кондренко

                                                                                         Наказ № 13-од від 01 жовтня 2020 року

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СЕКРЕТАРЯ СУДОВИХ ЗАСІДАНЬ

СТАВИЩЕНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1.Загальні положення

         1.1. Посадова інструкція секретаря судових засідань Ставищенського районного суду Київської області встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка обіймає посаду секретаря судових засідань Ставищенського районного суду Київської області (далі - секретар судового засідання).

        1.2. Секретар судових засідань є посадовою особою апарату Ставищенського районного суду Київської області. Правовий статус секретаря судових засідань визначається Законом України «Про державну службу», з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

        1.3. На посаду секретаря судових засідань призначаються особи, які мають вищу освіту ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільно володіють державною мовою, без вимог щодо стажу роботи.

        1.4. Секретар судових засідань призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

         1.5. Секретар судових засідань безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду, координує свою діяльність з суддею, з яким працює відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків та з його помічником.

         1.6. Секретар судового засідання безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

        1.7. У своїй роботі секретар судових засідань керується Конституцією України, законами України «Про судоустрій і статус суддів»«Про державну службу», «Про запобігання корупції», процесуальним законодавством України, а також Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, Інструкцією про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), Інструкцією про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), іншими нормативно-правовими актами України, Правилами внутрішнього трудового та службового розпорядку та цією Посадовою інструкцією.

 

  1. Завдання та обов’язки

         2.1. Секретар судових засідань здійснює судові виклики та повідомлення учасників судового процесу в справах та матеріалах, які знаходяться у провадженні судді, надсилає розпорядження про виклик присяжних (за необхідності).

         2.2. Оформляє та надсилає в разі прийняття судом рішення про призначення захисника відповідні повідомлення до центру з надання безоплатної вторинної допомоги.

         2.3. Надсилає в разі прийняття судом рішення про залучення перекладача відповідні повідомлення про виклик перекладача.

         2.4. Надсилає в разі прийняття судом рішення про накладення арешту на майно обвинуваченого копію ухвали компетентним органам для відома та виконання.

         2.5. У разі прийняття судом рішення про зміну запобіжного заходу надсилає копію ухвали компетентним органам для відома та виконання.

         2.6. У разі ухилення обвинуваченого від суду та оголошення його розшуку або в разі захворювання обвинуваченого на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, та постановлення судом відповідної ухвали: надсилає до органів внутрішніх справ копію ухвали про зупинення провадження у справі для організації розшуку обвинуваченого (якщо провадження у справі зупинено до розшуку обвинуваченого); надсилає учасникам судового провадження повідомлення про зупинення провадження у справі у порядку інформування.

         2.7. У разі прийняття рішення про звернення з поданням до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого - інформує сторони та інших учасників кримінального провадження. Якщо обвинувачений тримається під вартою, надсилає адміністрації місця ув'язнення скріплене відбитком гербової печатки суду (за підписом судді) повідомлення про перерахування обвинуваченого за відповідним судом апеляційної інстанції.

         2.8. У разі прийняття судом рішення про повернення прокурору обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, якщо вони не відповідають вимогам КПК - невідкладно вручає (направляє) копію ухвали учасникам кримінального провадження.

         2.9. Здійснює оформлення заявок до органів національної поліції, адміністрацій місць попереднього ув’язнення про доставку до суду затриманих, обвинувачених, засуджених, готує копії відповідних судових рішень.

         2.10. Забезпечує формування та оприлюднення списків справ, призначених до розгляду.

         2.11. Здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання та зазначає на судових повістках час перебування особи в суді.

         2.12. Перевіряє присутність і з’ясовує відсутність осіб, викликаних до суду, доповідає про це головуючому судді.

         2.13. Забезпечує фіксування судового процесу (судового засідання) за допомогою технічних засобів.

         2.14. Здійснює поточний контроль якості звуку і відео та контроль працездатності технічних засобів відеозапису шляхом спостереження за їх роботою під час відеоконференції.

         2.15. Веде журнал судового засідання та протокол судового засідання.

         2.16. У разі відсутності судового розпорядника в судовому засіданні виконує його функції.

         2.17. Вносить достовірні відомості до Автоматизованої системи документообігу суду відповідно до наданих йому прав та функціональних обов’язків про розгляд справ та матеріалів, які знаходяться у провадженні судді.

         2.18. Виготовляє копії судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді та направляє сторонам та іншим особам, які є учасниками у справі.

         2.19. Готує виконавчі листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.

         2.20. Оформлює матеріали закінчених судових справ, що перебувають у провадженні судді та здійснює їх передачу до канцелярії суду.

         2.21. Виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.

 

  1. Права

         3.1. Секретар судових засідань має право користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами України.

         3.2. Отримувати від працівників апарату суду, документи та інформацію, необхідні для виконання своїх обов’язків.

         3.3. Уточнювати суть процесуальної дії з метою її правильного відображення в журналі судового засідання (протоколі вчинення окремої процесуальної дії).

         3.4. Вносити керівнику апарату, старшому секретарю суду пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності секретарів судового засідання та роботи суду.

         3.5. Брати участь у нарадах, зборах трудового колективу.

         3.6. Підвищувати свій професійний рівень у системі підготовки та підвищення кваліфікації працівників апарату суду.

         3.7. На соціальний і правовий захист відповідно до свого статусу.

 

  1. Відповідальність

         4.1. В залежності від виду і характеру порушення секретар судових засідань несе дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством, зокрема:

         4.1.1. за невиконання або неналежне виконання покладених на нього посадових обов’язків і завдань;

         4.1.2. за недотримання обмежень, пов’язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням;

         4.1.3. за недотримання вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом;

   4.1.4.за порушення Правил поведінки працівників суду;

         4.1.5. за порушення Правил внутрішнього службового та трудового розпорядку суду;

         4.1.6. за порушення обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції»;

         4.1.7. за недодержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та правил пожежної безпеки.

 

  1. Взаємовідносини за посадою

          5.1. Секретар судових засідань безпосередньо підпорядковується старшому секретарю суду, керівнику апарату суду та судді, з яким працює відповідно до внутрішнього розподілу обов’язків, координує свою діяльність з помічником судді.

          5.2. Секретар судових засідань безпосередньо підпорядкованих працівників не має.

         5.3. За погодженням із суддею, з яким він працює відповідно до внутрішнього розподілу обов’язків, виконує обов’язки інших секретарів судових засідань у разі їх відсутності.

          

 

 

 

З посадовою інструкцією

ознайомлений (а) «____»__________2020 року

 

 

Другий  примірник посадової інструкції отримала:

___________        ________________

    (підпис)                   (прізвище, ініціали)